Japán!!
Cikkek
Fukosima erőműből származó hűtővizet a tengerbe lehet ereszteni
2022.07.22
A japán nukleáris felügyelet jóváhagyta azt a tervet, hogy a tengerbe engedjék a megrongálódott Fukusima Daj-icsi atomerőműből származó vizet – adta hírül a Reuters.
Fukusima: sebészkést forgatnak a sebben
2021.03.13
három blokkban magolvadás történt, az erőmű területén több kémiai robbanás is bekövetkezett, jelentős mennyiségű radioaktív szennyeződés került a levegőbe és ennél is több sugárfertőzött folyadék mosódhatott be a Csendes-óceánba.
Veszélyeztetik a földi életet – elképesztő japán tervek Fukusimában
2020.11.24
A katasztrófa óta a japánok a reaktor körül tartályokba gyűjtik a szivárgó radioaktív vizet, lassan végeláthatatlan területen sorakoznak a hatalmas hordók. De nem lehet mindent beépíteni, örökké nem gyűjthetik így a veszélyes folyadékokat, próbálkoznak is mindennel.
FUKUSIMA ÉVEKEN BELÜL KIIRTHATJA A TELJES VÍZI ÉLŐVILÁGOT A FÖLDÖN
2020.10.15
A baj olyan nagy, hogy a világutazók is beszámoltak róla, hogy míg az egykor halaktól és teknősöktől nyüzsgő térség tele volt élettel, most több száz km-en át nem lehet élőlénnyel találkozni.
FUKUSIMA VESZÉLYEZTETI A TELJES VÍZI ÉLŐVILÁGOT
2020.07.04
A baj olyan nagy, hogy a világutazók is beszámoltak róla, hogy míg az egykor halaktól és teknősöktől nyüzsgő térség tele volt élettel, most több száz km-en át nem lehet élőlénnyel találkozni.
Az óceánba eresztenék a radioaktív fukusimai vizet
2020.01.31
az egyik az óceánba eresztés, a másik, hogy hagyják elpárologni. A gondos mérlegelés után a testület tagjai az előbbi mellett foglaltak állást. A kormány a bevett gyakorlatnak megfelelően valószínűleg elfogadja a szakértők döntését.
A vizet kezelték, és az erőművet működtető Tokyo Electric Power tájékoztatása szerint a vízben lévő 62 radioaktív elem szintje lecsökkenthető olyan szintre, amely már nem ártalmas az emberekre –kivéve a tríciumot.
Japán 1,1 millió tonna radioaktív fukusimai vizet bocsáthat a Csendes-óceánba
2019.09.13
A TEPCO több mint egymillió tonna szennyezett vizet gyűjtött össze a nukleáris reaktor hűtése során. "Az egyetlen lehetőség az, ha a tengerbe engedik és felhigítják," - mondta Harada egy Tokióban tartott sajtótájékoztatón. "Az egész kormány megvitatja ezt, de szeretném felajánlani az egyszerű véleményem."
HARAKIRI: A CSENDES-ÓCEÁNBA KELL ÖNTENI A FUKISIMAI ATOMERŐMŰ SUGÁRSZENNYEZETT VIZÉT
2019.09.11
TOKIÓ | A Csendes-óceánba kell öntenie a fukisimai atomerőművet üzemeltető cégnek a nyolc évvel ezelőtt természeti katasztrófa áldozatává vált erőműben felgyülemlett sugárszennyezett vizet – közölte kedden Harada Josiaki japán környezetvédelmi miniszter.
Japán bevándorlási politikája/ Kísérleti egérparadicsom tündöklése és bukása
2019.09.03
A korábbi miniszterelnök, Aszó Taró 2005-ben azt mondta, hogy Japán „egy nemzet, egy civilizáció, egy nyelv, egy kultúra és egy faj (race). Nincs még egy ilyen nemzet.”[2] Bár a japán – és azon belül a domináns jamato – népesség genetikailag homogén, antropológiai szempontból még sem tekintik önálló biológiai egységnek pl. alrassznak a szinid (mongoloid) rasszon belül. Ennek ellenére a japánok magukat genetikailag elkülönülő etnikumként értelmezik. A társadalom számára csak a japán szülőktől származó és a Japánban felnövő ember a japán, mindenki más idegen, akiket nem akarnak és nem is tudnak integrálni.
LASSAN NEM TUDJÁK HOVA TENNI A RADIOAKTÍV VIZET FUKUSIMÁBAN
2019.08.14
A 2011-es földrengés, majd az azt követő cunami után súlyosan megrongálódott fukusimai atomerőműből még mindig szivárog a radioaktív talajvíz a tengerbe. Ezt a folyamatot tavaly egy jégpáncél létrehozásával próbálták megállítani, az erőműben azonban még rengeteg fertőzött víz van, azzal pedig, amit egy körben már megtisztítottak, a mérnökök nem tudnak mit kezdeni.